Hareketlilik Eylemleri

Hareketililik Eylemleri

Siz bir sivil toplum kuruluşu, işletme, sivil toplum örgütü, vatandaş girişimi, okul ya da yerel yönetim misiniz?

Sürdürülebilir kentsel hareketliliği teşvik etmek ve davranış değişikliği sağlamak için 16-22 Eylül'ü bekleyemiyor musunuz? O zaman doğru yerdesiniz!

Yıl boyunca sürdürülebilir kentsel hareketliliği teşvik etmek için çalışmalar yapıyorsanız, bilmek istiyoruz! İster komşularınızla birlikte işe bisikletle gitmeye karar veren bir grup insan olun, ister çalışanlarınızı toplu taşımayı kullanmaya teşvik etmek için somut adımlar atan bir işveren olun, başarı hikayenizi paylaşmanıza yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız. Yaptığınız eylem, sürdürülebilir kentsel hareketlilik kültürüne yönelik bir davranış değişimini teşvik ediyorsa ve teknik nitelikten ziyade tanıtımsal nitelikteyse mutlaka HAREKETLİLİK EYLEMİ’ne başvurun (not: Uygulanan teknik yeniliklerin tanıtımı yapılmayacaktır.).

Aşağıdaki linke tıklayarak kuralları ve merak ettiğiniz tüm detayları öğrenebilir; kayıt yaptırabilirsiniz.

mobilityweek.eu

Türkiye’den HAREKETİLİLİK EYLEMLERİ Projeleri

Ulusal katılımları görmek için tıklayın.

Öne Çıkan HAREKETLİLİK EYLEMLERİ

Uluslararası boyutta öne çıkan HAREKETLİLİK EYLEMİ’ni incelemek için buraya tıklayın.

Türkiye’den Öne Çıkan HAREKETİLİLİK EYLEMİ: "Kentte görme engelli insanların hareketliliği" temalı doğa yürüyüşü” - 2021

Uluslararası alanda en iyi HAREKETLİLİK EYLEMLERİ listesinde “Kentte görme engelli insanların hareketliliği” temalı doğa yürüyüşü organizasyonu ile Gölbaşı girişi, Eymir gölü HAREKETLİLİK EYLEMİ de yer alıyor. Bu örnek proje hakkındaki detaylara ulaşmak için tıklayın.

Uluslararası HAREKETLİLİK EYLEMİ Ödülleri

HAREKETLİLİK EYLEMİ Ödülleri, yıl boyunca sivil toplum kuruluşları, işletmeler, eğitim kurumları, vatandaş girişimleri ve belediyeler tarafından uygulanan sürdürülebilir hareketlilik çözümlerini sergilemeyi amaçlar. Ödüller ve katılım koşulları hakkında bilgi almak için tıklayın.