KENT AJANDASI

Şimdi Şehri Yaşama Zamanı! Kent Ajandası Başlıyor!

SKUP Türkiye olarak daha sürdürülebilir bir dünya için başlattığımız kentsel hareketlilikteki büyük dönüşüme Kent Ajandası ile devam ediyoruz. Artık kentlerimizin sürdürülebilir geleceği için omuz omuza, tam bir güç birliği içinde, tüm vatandaşlar, kurumlar, kuruluşlar birlikte sorumluluk alıyor, yaşanabilir bir kent için kentsel hareketlilikte alınması gereken tüm önlemleri birlikte alıyoruz.

Kent Ajandası ile, belediyeleri ve onlar aracılığıyla tüm kentlileri bu dönüşümün parçası olmaya davet ediyoruz.

Kent Ajandası kapsamında belediyeler düzenledikleri ücretsiz etkinliklere sürdürülebilir kentsel ulaşım araçlarıyla katılan vatandaşlara, kentinin geleceği için sorumluluk alma cesareti gösterdiği için küçük ödüller veriyor.

Kentliler de belediyelerin ajandasını takip ederek, gidecekleri her yere, yürüyerek, bisikletle veya toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşmayı tercih ediyor; karbon ayak izini küçülttüğü her hareketiyle kentinin yaşanabilir geleceğinde bireysel boyutta pay sahibi olmanın, çocuklarımıza rahat nefes alabildikleri bir kenti miras bırakacak olmanın gururunu yaşıyor.

Şimdi Kent Ajandası ile şehrini doya doya yaşama zamanı!

Şehir Belediyesinden gelen SMS’leri takip et, ödülü kazan!

Belediyeler, yeni açılan bir parkın veya düzenlenecek bir konserin duyurusunu yaparken ya da vatandaşları kentte gizli kalmış sosyal ve kültürel alanları keşfetmeye davet ederken, gönderecekleri SMS’lerde,

#bisikleteatlagel #metroyaatlagel #otobüseatlagel #vapuraatlagel #yürüyerekgel

etiketleriyle çağrılar yapıyor. Kentlileri, Kent Ajandası kapsamında birer SKUP Türkiye Gönüllüsü olmaya davet ediyor. Etkinliğe veya söz konusu lokasyona sürdürülebilir ulaşım yöntemlerini kullanarak geldiğini kanıtlayanları ise sürpriz ödüller bekliyor. Örneğin belediyenin düzenlediği konserde kulise girme şansı ya da sanatçıdan imzalı t-shirt edinme gibi hayat boyu unutulmayacak hediyeler ve anılar kazanıyor. Kent Ajandası’nın aktif hareketliliği canlandırma çağrısını destekleyenler ayrıca kent içindeki çeşitli imkan ve indirimlerden faydalanabiliyor. Detaylar yaşadığın şehrin belediyelerinden gelecek SMS’lerle ve belediyenin sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarla duyuruluyor.

Çok yakında vitrinlerde SKUP Türkiye Gönüllüsü logosu karşına çıkacak!

Belediyelerimiz, sürdürülebilir kentsel ulaşımı hayatımızın bir parçası haline getirmek için projeye dahil olmak isteyen yerel işletmeler ve esnafı da birer SKUP Türkiye Gönüllüsü olmaya davet edecek. Dileyen işletmeler, vitrinlerine asacakları “SKUP Türkiye Gönüllüsü” logosuyla, “Sürdürülebilir ulaşımı tercih edenler için fırsatlar burada” mesajı verecek. Bu tanıtım belediye tarafından da desteklenecek. O gün alışverişe bisikletle çıkmayı tercih eden veya arkadaşıyla buluşup kahve içmeye özel aracı yerine toplu taşımayı kullanarak gelen vatandaşlar, ilgili esnaftan indirimler ve hediyeler kazanma şansı yakalayacak.

Kent Ajandası ile hem kentimiz kazanacak, hem de bizler! Adım adım alışkanlıklarımız değişecek, kentlerimiz doya doya yaşanır hale gelecek. Küçük hediyeler, büyük hayallere dönüşecek.

Haydi #SKUPTürkiyeGönüllüsü, havası temiz, yeşili bol, insanı sağlıklı ve mutlu kentlere kavuşmak için harekete geç! #ŞehriniYaşa!

#bisikleteatlagel #metroyaatlagel #otobüseatlagel #vapuraatlagel #yürüyerekgel

Kent Ajandası Projesi’nde SKUP Türkiye Gönüllüsü Olan Belediyelerimiz

İllere özel hazırlanmış SKUP Türkiye Gönüllüleri logosunu il isimlerine tıklayarak indirebilirsiniz.

ANKARA.pdf
BURSA.pdf
DENİZLİ.pdf
DÜZCE.pdf
ESKİŞEHİR.pdf
GAZİANTEP.pdf
İSTANBUL.pdf
İZMİR.pdf
KOCAELİ.pdf
KONYA.pdf
MERSİN.pdf
TRABZON.pdf

SKUPTR GÖNÜLLÜSÜ LOGO.pdf