SKUP Türkiye Gönüllüleri

SKUP Türkiye Gönüllüleri Projesi Başlıyor!

Daha yaşanabilir bir gelecek ve sürdürülebilir bir kent yaşamı için herkesi SKUP Türkiye Gönüllüsü olmaya çağırıyoruz!

Sürdürülebilir ulaşımın kentsel projesi SKUP Türkiye; kentin tüm paydaşlarını, sıfır karbon emisyonlu, temiz, çevreci ve daha uygun maliyetli alternatif ulaşım yöntemleri için “SKUP Türkiye Gönüllüleri” Projesi ile harekete geçiriyor. Akademi dünyası, iş dünyası, STK’lar ve kamu kurumları hep birlikte daha yaşanır bir gelecek için SKUP Türkiye Gönüllüsü oluyor.

SKUP Türkiye Gönüllüleri Tanıtım videosunu izleyin:

Hepimiz daha sürdürülebilir bir gelecek istiyoruz. Peki, bunun için ne yapıyoruz?

Dünyamız bugün; hızlı, plansız kaynak tüketimi ve yoğun atık oluşumu nedeniyle tarihte hiç olmadığı kadar büyük bir tehdit altında… İklim değişikliği ile direnci kırılan doğanın çevre kirliliği ile sınanması sonucu habitatın dengeleri bozuluyor: Kaynaklar azalıyor ve hatta yok oluyor; okyanuslardaki, denizlerdeki, ormanlardaki ekosistem bozuluyor.
Yaşanabilir bir gelecek için, çevre kirliliğinin ve atık oluşumunun en yoğun olduğu bölgelerden başlayarak yeni tüketim alışkanlıkları geliştirmemiz gerekiyor. Bu bölgeler de insan nüfusunun çok yoğun olduğu yerler yani biricik yaşam alanlarımız olan kentlerimiz… Sürdürülebilir yaşamın kentsel hareketlilik projesi SKUP Türkiye, ilk adımı atarak bu bilincin dalga dalga tüm Türkiye’ye yayılması için “SKUP Türkiye Gönüllüleri” projesini hayata geçiriyor.

Kentine değer veren topluluklar sayesinde daha verimli bir kent deneyimi yaratabiliriz!

Kentimizde; işimize, alışveriş yapmaya ya da kentin hiç görmediğimiz bir yerini keşfetmeye giderken aktif hareketliliği tercih etmenin tam sırası! Bunun için yaşadığınız şehre, semtinize, mahallenize başka bir gözle bakmaya ne dersiniz? Sokağınız bisiklet yoluna yer ayrılabilecek genişlikte mi? Sokağınızdaki alçak kaldırım düzenlemesi sayesinde yaşlı bireyler de güvenle yürüyebiliyor mu? Park yeri düzenlemeleri kaldırım kullanımı için uygun mu? Hareket engeli olan komşunuz sokağını ne kadar verimli deneyimleyebiliyor?
Eğer siz de yaşadığı kente değer veriyor, daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir kent deneyimi hayal ediyorsanız SKUP Türkiye çatısı altında “SKUP Türkiye Gönüllüleri”ne katılın, birlikte harekete geçelim.

KENTLERİMİZE FARKLI BİR GÖZLE BAKMANIN TAM SIRASI!

Her şey görmekle başlar. Hepimiz için yaşanabilir bir şehir deneyimi yaratmamız birlikte mümkün! “SKUP Türkiye Gönüllüleri” Projesine dahil ol, projeni bizimle paylaş. Projeni paydaşlarla bir araya getirelim ve projenin hayata geçmesi için size yol gösterelim.

 • AKADEMİ:
  Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım için akademi dünyası olarak harekete geç! Daha yaşanabilir kentlere sahip olmak için neler yapılabilir? 2053 sıfır emisyon hedefi için kenti nasıl sürdürülebilir bir ulaşıma kavuştururuz?
  Değerli akademisyenlerimiz! Sizleri bilginiz ve vizyonunuzla “SKUP Türkiye Gönüllüleri” Projesinde yer almaya çağırıyoruz. Daha yaşanabilir kentlere kavuşmamız için projenizi bizimle paylaşın. İhtiyacınız olacak paydaşlarla sizi bir araya getirelim ve projenizin gerçekleşmesi için size yol gösterelim.
 • İŞ DÜNYASI
  Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım için iş dünyası olarak harekete geç! Şirket çalışanları işe gelirken sürdürülebilir kentsel ulaşımı daha fazla nasıl kullanabilirler? Metro’dan iş yerine sürdürülebilir bir hareketlilik alternatifi ile geçiş yapabilirler mi? Tramvay hattı mı gerekiyor yada paylaşımlı otomobil kullanımı mı? Kurumsal şirketler için de harekete geçme zamanıı! Sürdürülebilir bir gelecek için, “SKUP Türkiye Gönüllüleri” Projesine dahil ol; kent yaşamını iyileştirecek projelerini bizimle paylaş.
 • SOSYAL SORUMLULUK KURULUŞLARI – STK
  Yaşadığı kentlerden kendini sorumlu hisseden STK temsilcileri ve STK’lar… Sizleri SKUP Türkiye Gönüllüleri” Projesine dahil olmaya çağırıyoruz.
  Kentlerimizde daha iyi bir yaşam deneyimine kavuşmanın ve geleceğimizi korumak için daha az karbon ayak izi bırakabileceğimiz sürdürülebilir ulaşım yöntemlerinin kullanımını artırmanın tam sırası! Projenizle birlikte SKUP Türkiye Gönüllüleri”ne ulaşın. Projenizi hayata geçirebileceğimiz paydaşlarla sizleri bir araya getirelim.
 • KAMU KURUMLARI
  Daha Sürdürülebilir Bir Gelecek ve Kentsel Ulaşım hepimizin hakkı! Daha yaşanabilir kentlere ulaşmak ve geleceğimize sahip çıkmak için “SKUP Türkiye Gönüllüleri”ni destekleyin. Sizleri bir araya getireceğimiz SKUP Türkiye Gönülllülerimizle bu dönüşümü başlatacak projelerini birlikte değerlendirelim. Hayata geçireceğimiz projelerle kent yaşamını iyileştirecek adımlar atalım. Geleceğimizi koruyalım.
  Yaşadığı kente değer veren, daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir kent deneyimi hayal eden “SKUP Türkiye Gönüllüleri” SKUP Türkiye çatısı altında bir araya geliyor, harekete geçiyor… Hemen siz de aşağıdaki linkte tıklayın. Kurum adınız ve iletişim bilgilerinizle birlikte ulaşın. En kısa zamanda sizlerle iletişime geçerek sürdürülebilir kentsel hareketliliği geliştirecek proje fikrinizin önünü açalım.