Yüz Yüze Eğitim No:1 Bilgilendirme Notu SKUp ve Dirençli Şehirler

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının sözleşme makamı ve Türkiye Belediyeler Birliğinin nihai faydalanıcısı olduğu ‘Şehirlerde Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik için Avrupa Birliği Desteği Projesi’ (SKUP Türkiye) kapsamında 26-27 Eylül tarihlerinde The Ankara Otel’de düzenlenen iki günlük yüzyüze eğitim boyunca İhtiyaç Analizi’nde temel konular olarak değinilen Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planlaması (SKUp) ve Dirençli Şehirler başlıklarına odaklanılmıştır.

Eğitimin ilk gününde Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik gibi temel kavramlar üzerinde durularak hareketliliğe ilişkin zorluklar ortaya konmuştur. İkinci günde ise hareketlilik konusunda karşılaşılan zorluklar ve Türkiye’deki şehirlerde hareketliliği iyileştirmek için atılabilecek adımlar ele alınmıştır.

Ulusal ve Uluslararası uzmanların sunumları ve grup çalışmalarıyla etkileşimli geçen iki günün sonunda katılımcılar, sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşma noktasında şehirlerin sahip olduğu rolün önemini daha iyi kavrayarak, sürdürülebilir kentsel hareketlilik ve SKUp gibi temel kavramlara ilişkin daha fazla bilgi sahibi olmuşlardır.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*